Питання від Робін Гуда: Чи нормально красти/відбирати у багатих, щоб допомогти бідним? Аргументовано, плз.
- ОСОКІР
- Суспільство
- 2021-04-24 09:16
9
нагрев до 300 литров в сутки
в реальном времени
Популярные станции. Слушать!
все регионы Украины
Интернет опросы: политика, общество
Сетевая солнечная станция на 10 кВт
в онлайн режиме
в реальном времени
Питання не від Робін ГУДА, а від комуністів, то їх ідеологія.
Ідейних комуністів нема вже давно. Позникали одразу після смерті їхнього вождя Володьки Симбірського.
Красти - це взагалі ненормально. І чомусь я не чула про жоден випадок в Україні, коли хтось крав у багатих і роздавав бідним. Ти знаєш такі факти?
Есть богатство Маска и Гейтса,а есть богатства Ахметова-Порошенко-Фирташа...Эти богатства имеют совершенно разное происхождение и совершенно разную степень уголовной ответственности.Поскольку у нас уголовный суд-есть закрытые акционерные общества,а силовые структуры (кроме армии и флота) есть инструмент содействия ограблению государства,то силовое изъятие таких богатств было бы неосуждаемо и даже справедливо.
Что касается раздать бедным,то под "бедными" нужно тоже проводить черту.Бедные цыганские семьи Закарпатья и бедные пенсионеры какой-нибудь Вапнярки -разные категории.Если пенсионерам добавят,то это сразу улучшит их благосостояние.Цыганам сколько не добавляй,всегда будут бедными по причине бестолковых трат и полного отсутствия желания зарабатывать
Дякую.
Это сказка, на самом деле разбойникам отрубали руки/ноги.
Лучше красть у бедных и отдавать богатым... тогда ответственности за преступление можно избежать
А складу злочина якраз і нема.
По суті, це - крадіжка, грабіж... Злодії, які крадуть у маркетах теж вважають, що крадуть у держави (яка вкрала у них), або у хазяїна закладу (який, на їх думку, незаконно збагатів).... Але керівництво потім недостачу зніме або з працівників, або з охорони.... То, виходить, злодії вкрали не у маркета - а у працівників цього маркету.
Аналогічно й з Робін Гудом.... Якщо він вкрав у барона, то барон потім автоматично збільшить податки, щоб повернути втрачене. То в кого тоді вкрав Робін?
Охоронець чи продавець звільниться до того, як буде помічено недостачу.
По законодавству від повинен відпрацювати ще 30 днів....якраз місячна зарплатня..
Недостачу можна вичислити за одну-дві години..
Два тижні з моменту подачі заяви.
Ну, допустимо що так.... Сьогодні переоблік, виявлено недостачу у 10000 грн... Твоя зарплатня 10000 грн... ти ще не отримав за цей місяць зарплатню... Написав заяву...я маю тебе звільнити через два тижня, тобто 7 травня.... От і добре, підеш з 7 травня без зарплати
Мій знайомий два місяці пропрацював охоронцем в АТБ і звільнився, бо на всіх охоронців повісили нестачу товару. Сказав, що за всіма простежити просто неможливо фізично. Ніякі камери не допомагають.
Я тобі просто привів приклад як можна "відбити" недостачу....не всі ж так роблять..
За АТБ я знаю, тому й називаю його "бомж-маркет".
У кожному закладі торгівлі є варіанти як уникнути зняття недостачі з працівників - списання за терміном зберігання, усушка-утруска, крадіжки..... Але простіше - зняти з працівників.
Виходить, власник магазину в жодному разі нічого не втрачає.
Це якщо рвач, лаштай.... Якби я своїх працівників гнобив за кожну дрібницю, то вже давно працював би сам за прилавком або на кухні..
Батіг повинен бути, але з пряником зручніше.
В ідеалі, це коли нікому ніщо не належить. Тоді й батіг не потрібен, а лише пряник. )
Такого не буває ))))...про таке мріють тільки жебраки та ледарі
Як це не бувпє? 72 роки було, а тепер не буває? )
Де ти бачив 72 роки?))))
Теж були бідні й багаті.... Хто бажав заробити грошей працею - їхав на північ, у море, в шахту....хто бажав отримати житло - в ЖЕК, міліцію, армію...а ледаря могли й посадовити у в'язницю.... Жебраки та п'яниці нічого не мали..
Люди були більш-менш рівні. Я згоден, що бажаючі заробити більше, їхали на північ або ще кудись. Але такої різниці в прибутках, як зараз не було. Вважаєш, що це правильно, коли один купує собі черговий палац, а інший не знає як сплатити за комірне цього місяця. Це така соціальна рівність?
Добре, тоді інший приклад..
Допустимо, що нас четверо....працюємо у меблевій майстерні.зарплатні у всіх однакові..
Ти, молодий, сильний, розумний юнак...на тобі вся відповідальність, ти робиш всю тяжку фізичну роботу.
Я - старший за тебе, хитріший, ледар....постійно шукаю як зашаритись..
Ще один - хворий, слабкий, часто не буває на роботі..
Четверта - дівчина, то у неї критичні дні, то не знає як і що робити, то у неї побачення а потім істерика...
Це справедливість?))))
Так, у кожного є свої проблеми, котрі людина, якщо вона не робот, мусить якось розв'язувати. Але це можливо лише, якщо меблева майстерня нікому з чотирьох не належить. Інакше, подальше фізичне існування працівників, а також їхніх сімей залежить від "дяді", якому належить ця майстерня. До того ж, "дядя" має прибуток вищий, ніж його найманці. Інакше, навіщо йому такий бізнес?
То чому я не маю права побудувати собі таку майстерно, купити обладнання, найняти працівників та заробляти й надалі собі капітал?
Тому, що це несправедливо по відношенню до тих, хто такої можливості позбавлений.
Чому несправедливо? Заробити й ти гроші, побудуй, забезпеч роботою та отримуй доходи
Візьмемо мого сусіда. Він має вищу освіту. Вчителює у школі. Зарплатню шкільного вчителя знаєш? Як він заробить?
Нехай шукає іншу роботу, в приватному закладі.
За твоєю логікою, якщо у когось виразка шлунку або інша хвороба (коли не може споживати м'ясо, смажене, копчене, алкоголь) то й інші повинні від цього відмовитись?)))))
Не тре' кидатися в крайнощі. Зараз не про хворобу, хоча держава повинна й тут піклуватися про своїх громадян. Зараз про сусіда. У приватну школу його не беруть через вік. Та й зарплатня там не така вже й висока, щоб заробити початковий капітал для власного бізнесу. Питання залишається. Де йому заробити гроші?
Байку про бабку (стрекозу) пам'ятаєш?..."лєто красноє пропєла".... Треба було раніше, у молодості, думати..
Кожний бажає все життя на стільчику просидіти, щоб потім у старості був забезпечений..
Я знав, що ти це скажеш. Щодо "стільчика", то піди й попрацюй з дітками, особливо, сучасними. Побачиш як воно на такому "стільчику" сидіти. Я колись попрацював у педагогіці і знаю що це. Це приблизно так, як взяти тебе та зв'язати тобі руки й ноги, в рота перетинку поставити, щоб не кусався. Потім вимагати, щоб ти розповідав цікаву казочку. Саме цікаву, бо на тебе поскаржаться, якщо нецікава. А "лєто красноє пропєла" теж неправильно. Він чесно працював при СРСР, під час Перебудови і далі. Тепер він біля розбитого корита. Якби він гуляв і нічого не робив, а потім почав собі якісь права качати, то був би неправий. А так...
Я ніякою мірою не зменшую його заслуги.... Але всі однаково отримати не можуть... Ми ж не амеби, для яких все однаково і вони всі однакові..
До чого тут амеби? Всі однаково і повинні отримувати за свою роботу. Різниця може бути лише в професіях. Інакше, буде соціальна нерівність, а прірва між багатими й бідними лише зростатиме. В результаті, соціальна несправедливість та поділення людей між собою. Додай до цього заздрість одних до інших, вбивства через різні прибутки, горе, сльози і т.д.
То я ж про професії й кажу....чи ти вважаєш, що всі професії однакові?
Ні, не однакові, але заробляти люди на них повинні однаково. Інакше, соціальна несправедливість та всі витікаючі з цього інші проблеми.
То якщо професії не однакові, то як отримувати зарплатню?....всім однакову?)))
Так! Плюс-мінус трішечки, але так. Якщо платити, скажімо, бухгалтеру двадцять тисяч, а вчителю шість, то вчитель дуже скоро перекваліфікується у бухгалтера, а дітей у школі вчити буде нікому, бо всі вступатимуть до навчальних закладів аби стати бухгалтером. До того ж, і вчити студентів бухгалтерії теж буде нікому через ту саму причину. А якщо зарплатня у всіх майже однакова, то різниця буде лише в професіях. Кожен опановуватиме саме ту професію, до якої лежить душа.
Тоді всі підуть працювати сторожем у гаражі
Ні, це маячня....є професії які кожен день фізично більше навантажені, у інших більший ризик життю.... Багато нюансів, тому однаково не може бути...
Коли людина обирає собі професію, то вона думає куди йде. Когось влаштовує більше навантаження, а когось влаштовує ризик життям. У кожного своє бачення подальших перспектив.
Правильно.... Вчитель сидить собі у школі тихенько, 8 годин ніякого фізичного напруження, ну морально трішки тяжко....а десь пожежник кожний день гасить пожежі, шахтар під землею довбе вугілля, снайпер дві доби у засідці під кулями, моряк під водою місяцями, дослідник у Арктиці два роки у снігу... Це все однаково?
Краще скажи: чому водій у Києві отримує зарплатню 25-30 тис, а у Вінниці 15-20 або Київський ліфтер 25 тис, а ліфтер у Черкасах 12 тис?
Не "ну, морально трішечки тяжко", а піди й подивись як це "трішечки тяжко". Бо слова - це лише слова. Махати язиком - це не мішки з цементом ворочати. (с) Я знаю колишніх вчителів, котрі після 5-10 років вчителювання йшли в торгівлю та кравчучки з товаром таскали на базар. Так казали, що це легше, ніж з дітьми мучитися.
На твоє питання у мене є відповідь, але будьмо послідовними. Ми ще не закінчили з моїм знайомим вчителем. Де та як йому заробити, щоб вистачило на початковий капітал серйозного бізнесу?
Вже ніяк.... Треба було або відкладати все життя, або одразу йти на високооплачувану роботу
Звісно, є різні випадки. Але часто люди просто не хочуть напружуватись і чекають манної з неба, звинувачуючи державу... Щодо знайомих вчителів, наприклад. Знаю таких, що репетиторством заробляють більше, ніж у школі (це окрім основної роботи). Сільський фізрук тримає теплицю (вирощує огірки) і влітку їздить на заробітки. Ще одна знайома підзаробила репетиторством і відкрила приватну школу іноземних мов. Ну там характер і енергія аж пруть через край)
То я ж про що й кажу....було б бажання.
Так, звісно, зарплатні в Україні маленькі, але....ниють тільки ледарі..
Щоб відкладати, потрібно спочатку достатньо заробляти. А яка зарплатня у вчителя ти знаєш. Багато там не навідкладаєш. Звідси й питання про соціальну справедливість, а точніше, НЕсправедливість, приватний бізнес, приватну власність і т.д.
Щодо твого питання, то тут та сама історія і ті самі причини. В приватних компаніях ліфтеру платять у два-три рази більше, ніж може потягнути держава за ту саму роботу та ще й десь на периферії. Якщо хочеш подивитися реальні зарплати ліфтерів, водіїв та інших, то відкрий сайт Київського державного центру зайнятості, розділ "Шукаю роботу".
Тема не у приватних компаніях, а у містах...у Києві найбільші зарплатні, потім йдуть Харків, Львів, Одеса навіть Донецьк... Обласні центри - меньше, про районі взагалі мовчу.... То де тут справедливість?...невже у Києві потреби для життя більші ніж у інших містах?
А про вчителя.....прийти на 8 ранку на роботу до 17-18ої години, не в полі, не за верстатом або кермом, кожний день ввечері вдома, свіжий гарячий борщ, телевізор.... Мене тижнями, місяцями, по півроку дома не було, доводилось спати по 2-3 години на добу, їли все що на очі попадеться, не валялись на диванах, а на техніці або в окопах взимку.... Це теж однаково?
Ти віддав жінці дітей на день, а сам пішов на роботу, щоб їх усіх прогодувати та всім необхідним забезпечити (я тебе не засужую). А ввечері повернувся додому побув трохи з дітьми і на добраніч. Можливо, зараз твої дітки в садочку, я не знаю. А ти побудь з ними день, їсти приготуй, випери що потрібно... І так щодні. І це лише трійко твоїх дітей. А якщо 33 дітей і в кожного свій характер і вимоги. Хтось взагалі систематично зриває твої уроки заради понту. Всі твої вечірні приготування летять котові під хвіст. В результаті, урок проведено не на належному рівні. Нікому нецікаво, що Петрик тобі його зірвав. Тре' було Петрика виховувати. А підвищиш голос на Петрика, то одразу "Ви не маєте права" на мене кричати. Своїй дитині можеш ляпаса дати, а Петрику, який це заслужив сто разів, не зможеш, бо ризикуєш під суд потрапити за знущання над неповолітніми. Ще й розбірки з батьками будуть...
Щодо умов служби військовослужбовця, то людина сама обирає собі професію. Ніхто й нікого за чуба до воєнщини не тягне. Тре' розуміти, що бути військовим - це не лише понтуватися в офіцерській формі, знімаючи дівчат на Хрещатику, а й окопи і погана жрачка і все таке. А підвищення зарплатні лише з підвищенням звання та посади і незначне.
Так, ти правий, з дітьми важко....33 дитини.... Дуже важко..
Але коли під твоїм командуванням батальон, 350 солдат-сержантів-прапорщиків-офіцерів, 30-40 одиниць техніки, і це все треба забезпечити, заправити, одягнути, нагодувати, вкласти спати, організовувати наряди, захист та дієспроможність?...і це не діти, яких можна попросити, дать цукерку, щоб не боялись йти в атаку....а у кожного ще сім'я вдома...це дуже легко, і зовсім схоже на вчителя школи... Так?))
Ні-ні, я не кажу, що легко. Коли я служив, то офіцери себе особливо не обтяжували. Все трималося на дідовстві. Хоча ми й добилися, щоб кожного разу офіцер або прапорщик ночував у ротному приміщенні, але це мало що змінило. Тим більше, що ми з другом вже на другому році служби були.
От бачиш, ти сам собі відповів - людина сама собі вибирає професію, а разом з нею й зарплатню, яку заслуговує ця професія.
Ти ж знав що то таке (професія вчителя), треба було у юнацтві одразу йти на відомого співака, боксера, футболіста, політика... Зараз був би в маслі!)))
А якби у всіх зарплатня була приблизно однакова, то й спеціалістів було би більше.
Замкнене коло.
Та да....а ще - як кому пощастить..
А якщо зробити всім однакову зарплатню, то ніхто тоді напружуватись (ризикувати, робить важку роботу) не буде..
Тоді отримаєш мінімалку і будеш їй радіти. Теж варіант. )) Але якщо вже людина йтиме на ту чи іншу спеціальність, то вже буде хорошим спеціалістом, бо думатиме не про гроші, оскільки у всіх вони однакові, а про професію.
То навіщо навчатись, йти на кращу спеціальність, якщо зарплатні будуть у всіх однакові?....ти сам собі протиречиш..
Зорян забув, що рушійною силою прогресу були саме суперечності, передусім економічні. Елементарне, чому нас усіх вчили... і так воно є у цьому світі.
Та це вже просто смішно....я розумію, що треба якось підняти рівень зарплат, пенсій....але ж не методом рівняння всіх під одну гребінку ))
Такого навіть в найгірші часи радянщини не було. Інакше всі виберуть собі "теплі" посади. Хто піде пожежі гасити чи ризикувати життям у шахті, чи, перепрошую, гімно вигрібати?
Це постапокаліптична мрія....де всі (після атомної війни) будуть однаково бідні та без засобів існування )))))....працювати не буде де, все буде зруйноване, навіть полювати не буде на що...)))
Я ж кажу, справа буде не в грошах. Людині не тре' буде зосереджуватись на них. Головне, це обрати спеціальність, до якої серце лежить. Гроші при цьому не будуть вирішальним фактором.
То якщо справа не в грошах, то хто буде напружуватись?...людина сама по собі - ледар!...якщо не буде ніякого стимулу, то всі будуть на диванах валятися
Стимул буде, але не грошовий. Головне, це вибрати професію по серцю, а не ганятися за високою зарплатнею. Наприклад, людина хоче стати художником, а змушена вчитися на технолога виготовлення їжі, бо там вигідніше. А якщо зарплатня буде приблизно однакова, то людина піде вчитися саме на художника. Там і буде пробивати собі кар'єру.
Тоді я піду вчитися на випробувача диванів та ліжок....буду валятись днями, а ти будеш добувати вугілля, або збирати врожай... Всеодно стимул однаковий... Так?)))
Якщо людина не обрала собі ніякої професії, не захотіла ніде вчитися, то й працювати буде на самих брудних роботах з мінімальним заробітком. Скажімо, 80 грн. А спеціаліст починатиме зі 180 грн. Далі йде надбавка за бездоганну працю щорічно, за інші заслуги, але дуже великої різниці між початківцем і спеціалістом зі стажем не буде. Скажімо, 180 та 280. Тобто люди мусять зосереджуватися не на грошах, а на тому, щоб зробити свою країну кращою.
80-180-280 грн...Це така соціальна справедливість?))))
Ми повернулись на початок діалогу....різниця в зарплатах повинна бути!!!!...інакше всі собі оберуть самі легкі професії, та будуть шаритись..
А потім той, що отримує 280, наприклад, збудує собі гарний будинок, а інший, приміром, той, у кого зарплатня 100, не економитиме, пропиватиме і нічого не матиме, зате почне патякати про соціальну справедливість і про те, що потрібно ділитися))
Уже було... проходили)
Мене більше цікавить тема про приватних підприємців та їх "розкуркулювання"
))))..... У людини, яка вклала свій розум, енергію, кошти - забрати все й роздати ледарям?.... Серйозно?))))
А хіба в 20-роках було не так? Що таке розкуркулювання? Це ж тих самих селян, але більш працьовитих, арештовували і відсилали до Сибіру. З підприємцями було так само.
Саме так!... Людина, яка проти всього "савєцкого" відкрито пропагує комуністичні принципи - "все повинно бути спільним та однаковим".... Маячня!
Просто слід обміркувати це питання ретельніше. Але така різниця, як зараз, неприпустима!
Тут даже нема про що розмірковувати.... Різниця завжди була й буде, й досить суттєвою....бо існують різні професії, різні рівні професійності, та різні роботодавці (які оплачують роботу... меньше або більше)
Так от, приватний бізнес потрібно заборонити раз і назавжди. Це не обговорюється. В сутності, це спекуляція. За спекуляцію давати довічне ув'язнення.
Яка різниця - будеш ти купувати хліб за 20 грн у державному магазині, або у приватному за 19 грн?....тобі від того щось болить?
...про меблі я тобі вже пояснював..
Так, болить. "Дядю" збагачувати не буду. Нехай держава збагачується. Інакше, знову прірва (різниця) в прибутках, знову соціальна несправедливість, олігархат з часом і т.д.
Насмішив!)))))...а нічого, що "дядя" платить податки державі, навіть більше ніж держпідприємства?....і ти сьогодні живеш за рахунок цих податків, державні фабрики, заводи закриваються з-за своєї нерентабельності....а нічого, що у приватників товар дешевше за державний, бо на отримані гроші держава годує тисячі олігархів у владі.
Вести чесний бізнес в Україні неможливо. Кожен намагається якось обійти закони, уникнути сплату податків або максимально знизити їх, заощадити на всьому, а в результаті, отримати надприбуток. Не може у приватного підприємця коштувати дешевше, ніж у державі. Не бажаю жити на знижені податки спекулянтів "в законі". Всі повинні бути рівними. Якщо власник фірми/компанії має місячний прибуток вищий, ніж керівник аналогічного державного підприємства, то це означає, що він щось вкрав.
Ти просто ніколи не був підприємцем, пливеш за течією, скільки заплатять - й тому радий..
Знаєш скільки "накрутки" дозволяється робити в магазинах?...краще зробити дешевше і продати, ніж потім викинути просрочений товар, та не отримати нічого.... Державі начхати, будуть купувати або ні, вони свою ціну не знизять..
Шкода, що ти не розумієш
Все я прекрасно розумію. 20%. Але від державної торгівлі збагачується держава, а від приватної - "дядя". Він же має можливість жити незрівнянно краще за тих, хто не може бути "дядею" та змусити інших працювати на себе. А "дядя" має всі привілеї життя. Його діти навчаються в Оксфорді, Гарварді чи Сорбонні. А як проста людина, яка працює на "дядю", таке дозволить своїй дитині? Роз'їжджає на дорогущому авто, на яке дядиному рабу (називаю речі своїми іменами) потрібно три життя працювати. Синочок "дяді" спокійно та безкарно збиває простих людей на пішоходному переході, влаштовує сафарі на простих людей... і йому нічого не буде, бо у татка вистачить грошиків на всіх, кого тре' підмазати.
Державні структури роблять 30% накрутки, в той час як "дядя" робить лише 20%
Мені смішно, що ти, який позиціонується як супротивник всього савєцкого так шалено пропагуєш савєцькі лозунги, щодо ліквідації приватного бізнесу... Кумедний
Я дійсно проти всього савєцького, зокрема, тотальної заполітизованості та інших маразмів та зкацаплення всіх і всюди. Досі не розумію підстав, на яких було обрано кацапську говірку мовою міжнаціонального спілкування в СРСР. Не розумію, яким законом це регулювалося. Але в чомусь савєти були праві. Особливо, в спекуляціях. За неї давали добрячий термін. А зараз спекуляція "в законі". В результаті, на світ Божий повиповзала всяка нечисть та поставала серйозними бізнесменами, багатими людьми... В СРСР вони б на заводі "давали кирпич стране" або "уголь на гора" і писнути при цьому боялись би. А зараз, накравши під зав'язку, керують нами. Мені подобається націонал-соціалізм або хоча б шведський соціалізм. Але якщо порівнювати совєцькі часи та сьогодення, то краще вже совецькі.
Ти пишеш про покарання "спекулянтів" як про якесь геройство )))...а сам не розумієш, що то було просто знищення конкурентів.
Ти купував при СРСР телевізор?...просто з цікавості - скільки заплатив?...а знаєш справжню собівартість телевізору в той час?)))
Так, знаю. Людям платили лише меншу частину заробленого. Десь 20-30%. Левину частку забирала собі держава. Взамін у нас була безкоштовна освіта, медицина та інші "радості" савєцького раю. Якби савєти не годували пів світу, поширюючи свої політичні ідеї, а пустили гроші на добробут свого народу, то все було б набагато краще. А так...
Держава і є найбільшим спекулянтом.... Деяка продукція продавалась населенню з накруткою 1000%....а ти образився на приватників, які мають максимум 150%
Смішно..)))
Пляшка горілки (наприклад), коштувала у кінці 80-тих 10 рублів, а собівартість 1 л. спирту коштувала 16 копійок... То хто спекулянт?
Якщо держава, то НЕ спекулянт. Головне, не дати дяді стати багатшим за інших. Інакше, соціальна нерівність і всі витікаючі з цього проблеми. Щодо горілки, то я б її повністю заборонив би, а за самогоноваріння давав би 10-15 років таборів на будіництвах соціалізму, як це було колись.
Маячня
Для кого як.
Грабь награбленное! Справедливо возвращать награбленное истинным владельцам - это благородно. То же самое делает наша судебная система (должна, по идее, делать), только законным путем.
А нас грабували законним шляхом?
Вас? Я хз. Сам скажи, хто=де=коли=як...
Тоді можна пограбувати багатенького Буратінку, не знімаючи маску. Карантин же. Нехай шукає хто-де-коли-як. ))
Богатенький - ще не означає, що він награбив...
Саме це й означає. В нашій країні збагатіти чесним шляхом неможливо. Не мої слова.
Якщо людина не бажає і не вміє працювати, то скільки б вона не поцупила чужого, на користь не піде, тільки все загадить.
Ти говориш як прихильники олігархату. А якщо я вкраду в тебе та в багатьох інших щось аби я міг розпочати свій великий бізнес?
Крадене не йде на користь
Чому тоді великий бізнес великих людей процвітає? У них все чесно?