Помните у классиков конца19, начала 20 веков можно было встретить строки-"Старик 53 лет.. ", "пожилая пятидесятилетняя женщина... "как же тогда выглядели люди и сколько реально без сказок о столетних дедах жили? интересно? См. видео по ссылке
- PoruchikRjewsky@Padre
- Здоров'я
- 2021-02-19 21:06
2
Это еще раз подтверждает мою убежденность в том, что прогресс цивилизации с его сопутствующими явлениями - загрязнение среды и т.д. - не имеют такого влияния на продолжительность жизни, болезни, смертность, как ему приписывают.
По-перше, ми не знаємо, скільки точно років цим людям на фотографіях. Хоча зрозуміло, що їхні ровесники у наш час виглядають значно краще. Народ же фізично так важко не працює зараз... Однак якби й тих простолюдинів (а на світлинах саме прості люди) помити, побрити, причесати, гарно вдягнути, то вони мали б значно пристойніший вигляд... Що ж стосується тривалості життя, то тоді був природний відбір, а зараз медицина все-таки "тримає на плаву" багатьох, хто з такими самими болячками (якби він мав їх 150 років тому), давно помер би. Наприклад, зараз від туберкульозу здебільшого помирають асоціальні елементи, а в 19 столітті ця болячка скосила й купу небідного люду... перші, хто згадався - Чехов (сам лікар), Леся Українка.
Цілком згоден! Рівень медицини вирішальний в цьому питанні! Я ж про це й кажу - не такий страшний прогрес, як його малюють!
Згодна, що не настільки страшний... і все ж, захворюваність дуже росте... хто чув про онкологічні хвороби у маленьких дітей ще років 35-40? А тепер їх маса...
Звісно, це результат, вірніше, - побічне явище- прогресу, але рак не такий масштабний, як смерть під колесами ренджроверів!
От щодо дітей - оце повинно стурбувати не тільки статистів, а й вчених медиків, екологів, промислових технологів не в меншій мірі.