Добридень! Усі живі-здорові?
Тут на моєму улюбленому форумі дебати на тему "Яким повинен бути СПРАВЖНІЙ борщ? " То по-вашому яким? Рецепт, будь ласка!
- Рада Данко
- Їжа, напої, солодке
- 2023-08-06 10:46
19
Привіт!
Справжній борщ, повинен бути смачним для того хто їсть, і все.
Привіт! Як казала моя мати - Хочеш смачненького? Приходь та приготуй!
що не борщ- новий рецепт(
Вам який?
Пісний з білими грибами. І щоб ніякої квасолі! І червоний!
Я як Тера плюс ще зелений горошок
Який-небудь борщ буде смачним, якщо в газдиньки повна пазуха цицьок. Недарма кажуть: "Люблю українську природу, гарячмй борщ, холодну воду і... повну пазуху цицьок".
Таким,чтобы ложка стояла
це в мене такий свекр був. Висьорбає усю гущу й каже - Щось жидковат борщик!
Борщ должен быть нажористым
Самый простой рецепт.берёшь глубокую тарелку борща,нарезаешь хлебца,по вкусу подбираешь что-то из зелени для заедания борща и полный вперёд,дегустируешь...не благодари..)
Зварений люблячою людиною з душею
Привіт.
Справжній борщ вариться на ребрах і з квасолею
Заливаю холодною водою ребра, квасолю, цілий очищений буряк, нарізані цибулю та моркву. Не даючи закипіти, знімаю шум і варю годину на малому вогні. Буряк дістаю , поки він холоне додаю в борщ картоплю, закипить - солю. Тим часом буряк тру на терку і додаю до борщу разом з томатною пастою і пару крапель оцту (чи лимонного соку) - тоді борщ буде червоним, буряк не втратить кольору. В самому кінці даю капусту і куштую борщ на смак. Додаю сіль, спеції, зелень, перець, листочок, трошки цукру, часник і ложку вершкового масла.
Я люблю борщ пісний. У нас його подають холодним. І у тарілку посипають порізаною цибулею
Это уже щи какие-то,а не борщ
Не придумуй. щі варять без буряка . а це смачний пісний борщ!
Значит,свекольник!Борщ не может быть холодным!
Це пісний борщ. Не мороч мені голову. Мене так навчила моя бабуся. І у нашій місцевості так пісний борщ їдять багато людей!
Я теж люблю пісний
Кожному свій самий смачний.
То є так. Але ж де рецепт?
Ой я з телефона, це стільки кнопать. Та й нема чіткого рецепту. Навіть м'ясо кожного разу різне і смак інший. Не завжди варю з квасолею, хоча люблю з нею, можу з сухими грибами. Буряк окремо не варю, тру сирий, чомусь з дитинства так, батьки варили або окремо або вже почищений разом з м'ясом а потім він гарячий і він гарячий і три його бо вже майже все готове, але буває що варила на шубу чи вінегрет, то зварю разом на борщ.. Підсмажую цибулю, додаю моркву, буряк, помідори перекручені і тушкую. Дуже люблю щоб перчик був який є болгарський, ротунда. На зиму роблю борщову приправу буряки морква натерті, помідори перець цибуля перекручені. Останнім часом взагалі можу все сире вкинуть і нічого не смажить. Куряче філе, картопля, капуста і приправа. Пів години і борщ готовий і нічим не гірший. Не хотіла кнопать, але осилила.
Дякую! Я взагалі дуже люблю м'ясо. А борщ більше люблю пісний. А заправку теж робила раніш. Багато. І обов'язково туди пастернак клала! Особливий смак тоді у супа-борща!
Я теж пісний частіше варю. Пам'ятаю, колись Лео тут жорстко кпинив над таким борщем, мовляв, це і не борщ зовсім, той, що без м'яса, а помиї якісь) А мені от до вподоби)
Гарний пісний якщо, то ніякого м'яса не треба
Особливо ж, коли з грибами
Вже останні роки і я часто варю пісний.
А ще я люблю пісний, відразу з вогню і з салом та цибулинкою.
Я готовлю спочатку бульйон з курки чи свинини на кістці добре солю та додаю цілу середню цибулину. Потім її викидаю. Залежно від того, яка капуста додаю першою картоплю, чи капусту. Буряк та моркву теру та додавши трохи олії пасерую до того часу, як морква пом'якшає та окраситься , додаю в сковорідку томатний сік,та заправку( лече з червоного перцю) та ще тушкую до густоти. Забув! З капустою додаю порізану невеличку цибулину. Як зажарка загустіє, додаю її в каструлю, додаю ще томатного соку, смакую на сіль, додаю петрушку, даю закипіти-все!
Наливай!
А борщу?
Свіжий буде десь через тиждень
Я вже забула коли варила
Рецепт одной бабули с села понравился(кажется 1 +1 репортаж делали) , когда в начале в бульон кладут не только буряк целиком(почищенный)) , а еще и две морквини. С ними фасоль - мясо по желанию ).И вот это варится .Морковь сварилась . Достали. Доваривается буряк.потом всё традиционное добавляют.Лук с томатом пассеруют.Возможно с уже отварной морквой.Мне больше всего нравится как в конце трется этот бурячок - легко и непринужденно. и не окрашивает безумно пальцы- так как сырой, и цвет бульону придаёт суперовский )
Чит. мій рецепт - про буряк))
Запечь - это чудесно. тогда надо штук 10 сразу - чтоб КПД был высоким
Я до звичайної зелені (кріп та петрушка)завжди додаю сушене бадилля моркви. Смак стає такий насичений. Отвал башки! Але я люблю насичені смаки у супах. Ще, обов'язково насіння коріандру та кропу! (не зелень) Усе насіння та лаврушку зав'язую у вузлик, щоб потім не було сюрпризів у вигляді горошку перця)))
Одно время я без корня петрушки - вообще "первое " не готовила.
Я й зараз не готую))) Але я ж сама вирощую. Якщо б купувала, то обйішлась би без неї. Дуже дорога. Як і пастернак
Яким повинний бути справжній - не знаю.
Я варю так:
- вода, м'ясо, сіль одразу;
- обов'зково відрізаю чверть від цибулини і додаю у каструлю;
- чищу та нарізаю картоплину;
- як закипіло, додаю нарізану картоплину;
- тим часом в мене вже нарізано сало на шматочки (встигаю між пунктами);
- сало на пательню, вогонь на максимумі, підсмажую середньо, але щоб шматочки зменшилися;
- тим часом в мене вже нарізана цибуля, буряк, морква;
- спочатку додаю цибулю (можна одразу уксусу трішечки, він випариться, але трохи додасть цікавого присмаку та коліру);
- як цибуля напівпрожариться, додаю буряк і смажу, поки його колір не зміниться (і з'явиться характерний запах борщу);
- далі моркву, все прожарюю до зміни коліру на рівномірний;
- тільки після цього зменшую вогонь на помірний, додаю томатну пасту, і додаю воду з каструлі, у який вариться м'ясо з картоплею; (ні в якому разі не можна додавати олію)
- нарізаю капусту;
- коли зажарка буде готова, все з пательні вивалюю у каструлю і даю проваритися ще 3 - 4 хвилини, куштую, додаю трохи чорного перцю і ще чогось за настроєм;
- тільки після цього додаю капусту і щойно відновиться кипіння (секунд 15 - 20), вимикаю газ;
- після цього додаю давлений часник (тут ще потрібно старе сало, але зазвичай його не маю);
- після цього нарізаю і додаю зелень.
Теж сіль одразу... Спробуй порівняти, якщо солити наприкінці.
Вже порівнював. Більше не хочу.
+
У мене свій рецепт без квасолі. Довго описувати, але куряче філе відварюю окремо. Буряк, моркву та цибулю разом просмажую на пательні, додаючи томатну пасту під кінець. Все це висипаю до звареної капусти з картоплею, додавши перед цим ложку цукру. Коли все вже підходить до закінчення, то додаю сіль та різні спеції за смаком. Коли борщ готовий, то йому слід настоятись. Про пампушки з часником до борщу й говорити зайве. Це обовʼязково!
Борщ на курячому филе
Як казав мій чоловік - Найсмачніший борщ той, що вже на денці каструлі
Правильно казав!
1) варю мясо, солю по смаку 2) окремо тру буряк на терці (так борщ буде більш яскравішим, щоб відполірувати красноту додаю 2 ложки томатної пасти 25% до буряку) викладаю у пательню, додаю сюди трішки води солі,цукру та олії + куплену магазинську фасолю консервовану-пасирую. 3)паралельно готую картоплю одну картоплину нарізаю мілко (вона розвариться повністю і додасть борщу більшого відчуття насиченості і він не буде здаватися водянистим) 4) після 30-40 хвилин мясо+картопля+пасировка змішую. 5) готую зажарку лук+морква додаю оілї і трішки води щоб не смерділо на кухні. 6) шинкую капусту. 7)колиіз зажарки википіла вода, лук став прозорим, а морква золотою, перекладаю у кастрюлю до борщу і одночасно кидаю туди пошиковану капусту.
даю всьому цьому покипіти 5-10 хвилин, додаю хмелі сунелі, даю ще 5 хвилин, перемішую, за потреби досалюю. 9) Чищу 4-5 зубчиків часнику, розчавлюю часникодавкою і додаю у борщ, даю ще 5 хвилин покипіти.
БОРЩ ГОТОВИЙ.
щоб борщ/суп мав більш насичений смак, його треба солити наприкінці варки. Потім дати постояти якийсь час для об'єднання смаків. Звичайне правило. Хочеш щоб було смачнішим те, що вариш? Вари у підсоленій воді. То м'ясо, яке їдять окремо (часто холодним) чи ріжуть у салат, овочі на салат, наприклад. А у супах, як і в студні, важливий смак рідини. То для насиченості відвару треба усе варити у несолоній воді.
Теж солю наприкінці. Не пам'ятаю, хто так навчив)
Мене у школі фізик наш)))
Про смаки не сперечаються, мої дівчата мовчки їдять і просять добавки
У мене якщо з квасолею, то без м'яса. Мілко кришу цибульку, підсмажую до прозорості на сковорідці, додаю спеції і добряче все прогріваю. Додаю томат і випарюю, поки не загустіє. Додаю буряк, моркву і доливаю води. Тушкую недовго, потім в каструлю з водою і трохи відвареною картоплею додаю цю підсмажку, квасолю і варю. Пізніше капуста, але не луже пізно, бо не люблю коли овочі занадто розварені. Додаю трохи цукру і сіку лимона
Більш за усе на мій схожий.(тільки без квасолі))) люблю з сушеними білими. нічого кислого не додаю. А ось цукру дрібку обов'язково. я і салати овочеві злегка "присолюю" цукром
Варю м'ясо з квасолею. Потім додаю порізаний тонкою соломкою буряк. І це все варю покі буряк не стане світлим. Потім кидаю картошку. Капусту. Роблю зажарку і теж туда. Якщо є помидори - зажарку роблю з помидорами, якщо немає - то за пастою. Ріжу мелко перець солодкий и за пару хвилин до готовності - теж в борщ. Потім зелень. Сестра мій борщ не поважає))) називає білим.
Згодна з твоєю сестрою (так їй і передай). В мене такий свекруха варила. Але... скільки людей - стільки борщів
В нашої місцевості здебільшого такій варять. навіть буряк є спеціальний - ситцевий. але я його не люблю. кидаю звичайний
Я у курсі за "сітцевий". Бабулі варили теж дуже різні борщі. Одна (що мене ростила), з того... "борщового", що у смужечку. І так, як ти, виварювала. А друга буряк брала червоний, тушкувала у томаті до готовності. То борщ був завжди яскраво-бурякового кольору. Її вчив варити борщ дідусь. А він був 100% хохол)))
В нас тут козачий край. такщо тутешній борщ - теж традіційний
Та я ж не проти. В мене був вибір. Я вибрала червоний. Так і варю усе своє життя. Тільки не люблю у борщі квасолю
А я обожнюю))) тільки щоб варилась у борщі а не готову з банки кидали
Я люблю квасолю. Суп квасолевий дуже люблю А у борщі ні.
Поняття "справжній борщ" - широке й глибоке. Головне, щоб подобалося тому/тим, для кого його готують))
Рецепт, будь ласка!(с)
Якщо борщ з м'ясом, то спочатку вариться м'ясо, потім додаю квасолю, попередньо замочену, якщо є гриби сухі, теж додаю попередньо замочені й дрібно чи середньо порізані, через трохи - картоплю й капусту, пізніше - пасеровану моркву (інколи взагалі не пасерую). Буряк додаю в самому кінці, бо я його запікаю у духовці. Тру на тертку, перемішую з лимонним соком - і в борщ. Влітку можу додати перетертий свіжий помідор, кілька вишень або кілька ложок вишневого соку. Томат і оцет не додаю. Цибулю варю цілою, потім викидаю. Додаю приправи: сіль, перець, лавровий листок,кріп, інколи трошки хмелів-сунелів. Вуаля - борщ готовий, не забудьте про сметану!
Коли варю з грибами, то після замочування, віджимаю, ріжу та злегка підсмажую
Інколи теж підсмажую, разом з морквою) А інколи взагалі нічого не підсмажую... і так смачно))
Виходь за мене!)))
Рецепт, будь ласка!(с)