Подивився Три мушкетери. Якщо мені не зраджує пам'ять, це 5 екранізація, яку бачив.
Але я зараз не про кіно. Я про інше.
Роман написано майже 200 років тому. Принаймні – задуманий та придуманий. 180 років тому він став бестселером. І досі екранізується та збирає касу. Тому що цікавіший і якісніший будь-якого сучасного роману. Як і Острів скарбів, як і Таємничий Острів, як і Війна Світів. Питання: чому романи про Тома Соєра, Гулівера, Робінзона - досі блокбастери і будуть ними ще сотні років, а сучасні - велике питання, попри премії, тиражі і т. п.?
Як ви думаєте? І друге питання: яку книгу сучасного автора вважаєте великою? От щоб на рівні великих...
- Gudyma_ S
- Книги, журнали
- 2023-04-17 22:58
У каждого свой вкус.Я например равнодушен к этим фильмам.Еще есть много книг,которые можно экранизовать хотя бы из фантастики.
Наприклад?
Та много всяких.Например у Роберта Маккаммона есть серия книг про Мэтью Корбетта.Мог бы получиться неплохой приключенческий телесериал.
Немає такої
Типу, "рок-н-ролл мёртв"?
Мабуть..., на жаль. До речі люблю старий добрий рок-н-рол
Все просто. Дуже просто.
Вони були першими.
Все.
Також великі шанси у Моема та Ірвінга Шоу. Але важко щось стверджувати, оскільки світ надто швидко змінюється: вчорашні цінності сьогодні можуть втратити свою актуальність, а письменник, який міг стати класиком, може стати всіма забутим. Загалом,з розвитком технологій люди все менше й менше читають. Не здивуюсь, якщо в майбутньому книги припинять своє існування. На зміну їм прийдуть якісь інші форми культури. Рекомендую прочитати книгу Харарі (перше посилання в цьому коменті).
Погоджуся із Сигізмундом. На екранізацію звертають увагу передусім ті, хто книжку читав. І тут немаловажне значення має той факт, що попередні покоління більше читали (саме книг, а не різної маячні в інеті. Що стосується сучасних книг, то вони ще мають пройти перевірку часом...
В тебе є хтось "на прикметі"?
Важко судити, бо читала не так уже й багато книг сучасних неукраїнських авторів...
Можливо, Девід Мітчелл. Впевнена, екранізацію його "Хмарного атласу" ти бачив.
щоб книга вважалась "великою", її повинно оцінити декілька поколінь, а сучасні твори читало лише одне...(с)
Кобзарем Шевченка захоплювалось не одне покоління ще при житті автора. А це 20 чи навіть більше років...
щоб книга вважалась "великою", її повинно оцінити декілька поколінь, а сучасні твори читало лише одне...
Ок. Протягом останніх 50 років є такі книги?
Роджер Желязны - Хроники Амбера, Приключения Стальной Крысы - Гарри Гарисон, Гарри Поттер - Джоан Роулинг. Все эти произведения на порядок выше Мушкетеров.
Я б ще Лоліту додав. Хоча вона і написана, кажись, в 50-х роках минулого століття.
Нет и нет, по моему мнению. Так же не понимаю восторженных отзывов относительно этого произведения. Я бы добавила Невыносимую легкость бытия, Милана Кундеры
Ты оптимист, человечество уже открыло ящик пандоры, чат GPT вполне способен написать тебе что-то среднее между библией и кораном - просто попроси
Не можу розділити твоє захоплення, бо це не мій жанр. Навіщо себе обділяти і якусь одну книгу вважати великою. Я можу назвати дві, які постійно таскаю з собою, але не факт, що вони тобі "зайдуть".
"Жінка в пісках" Кобо Абе, "Довга хода" Кінг.
На твою суб'єктивну думку, ці книги стануть класикою?
Кобо Абе - японський класик. Був номінований на Нобелівку. Але помер, тому не отримав. "Жінка в пісках" екранізована ще в 60-х.
Так, бо "Довгою ходою" захоплюється вже моя донька)
Сильна книга. Дуже сильна. Я би навіть не стала дивитись фільм.
Екранізація дуже рідко на рівні з книгою. Ще складніш зустріти фільм краще за книгу.