Чи потрібно відповідати на підлість підлістю? Чи можна? Чи ми вище цього? Може нам краще не опускатися до їхнього рівня? Адже ми порядні, добрі, чесні, шляхетні, врешті-решт. І ось ти такий весь білий і пухнастий, а головне, гордий пхаєш свою голову в зашморг, а в цей час тобі тихенько вибивають табуреточку з-під ніг. І ось, весь такий чесний і порядний ти вже висиш висолопивши язика, і якось не комільфо... А може з підлістю треба боротися тією ж зброєю. Адже не дарма кажуть - хто до нас з мечем, той від нього ж... І ще десь там - якою мірою міряєте, тією і вам відміряють, хоча це здається про щось інше. Можете навести хоч один приклад, коли добро перемагало зло? Мені щось якось не пригадується...

Ответы (6)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
 • Олег Хмурый2019-11-21 12:37

  Якщо родився людиною, то опускатись до рівня не потрібно.

  Але ж колись треба робити терапію тим, хто не вміє по людськи. Неодмінно потім треба, щоб відбулась розмова на тему "от бачиш як вийшло, тобі відплатили твоєю ж монетою". Якщо розмови не буде, то й результату не буде. З мого життя можу сказати, що процентів 60 урок засвоює (може навіть 80, але 60 - це гарантовано), але є якась частка людей, на яких це не діє. Нехай собі шукають відповідне коло спілкування. Шкода, що від них іноді розпадаються добрі колективи, але так є.

  Стосовно добра, що перемагає - гаразд. Не завжди, але є такі приклади. І знову з мого життя. Якось довелось потрапити надовго в такі умови, що працював я формально ніби то у колективі "А", але ж фізично знаходився у колективі "Б" (і таке буває). Чотири роки з гаком. Робота дуже складна, важка і нервово напружена. Кругом чужі. Якщо трапляются якісь відхилення у технології або щось більш сер'йозне - у першу чергу звертають увагу на мене (я чужий). Моє робоче місце - ціла ділянка і за бажанням можна висловити претензію, що я у потрібний час не знаходився у потрібному місці своєї ділянки. Так воно й відбувалося. З мене робили винуватого. В мене була можливість помститися та образу (постійно). З моєї ділянки було дуже добре видно велику частину технологічного ланцюга, який обслуговував колектив "Б", і я бачив технічний стан їхноі території. І ще я бачив що в них не завжди є можливість постійного нагляду за цією ділянкою. З мого боку було досить нічого не робити, якщо в них трапиться якась поломка і дочекатись таких наслідків, коли у кращому випадку всім доведеться повзати з інтрументом кілька годин у важкодоступних місцях, а у гіршому всі залишаться без премії, а дехто зовсім без роботи. Але я вчасно повідомляв їх про негаразди (це зовсім не входило в мої обов'зки). Були термінові випадки коли я не мав час, щоб їх повідомити і я зупиняв технологічну лінію, а це - зупинка всього цеха. Це дуже сер'йозно, я мав це робити тільки у випадку на своїй території, а не на чужій. Різниця була в тому, що можна відремонтуватись на протязі 15 - 30 хвилин проти кількох годин. За якийсь час колектив "Б" зрозумів, що я не зовсім чужий. Крім того, за важких умов в них постійно відбувались зміни, і вони іншим передавали інформацію, що я - надійна людина. Тобто, я за добро отримав добро у відповідь.

  Це не єдиний приклад. І не тільки в мене, але я гадаю досить на сьогодні.

  • Дуже дякую за цікаву відповідь, але... Але хотілося б конкретний випадок, коли добро перемагає зло. Приблизно так: хтось робить тобі зло, а ти у відповідь - добро.

  • Конкретний випадок: колектив "Б" неякісно виконував обов'зки та списував провину на мене. Це - зло. Я не мстився, а допомагав їм. Це - добро. Куди ще конкретніше?

  • Ок. І як вони після того? Продовжували тобі робити зло?

  • Припинили, але не одразу. Мені знодобилось терпіння, я їм деякий час, щоб зрозуміти, що мої вчинки - це система, і що я нікого не підставляю.

  • Зрозуміло.

 • Леопольдович2019-11-21 11:54

  Пример легко могу привести .две девочки на заборе .плохая и хорошая . плюют в прохожих . плохая попала 15 раз. хорошая 17 . вот так добро победило зло .

 • drion Aquilon2019-11-21 11:19

  Никогда не опущусь до подлости. Даже в ответ. Чем я тогда буду отличаться от них? Но это не значит, что надо подставлять вторую щеку. Ответ будет жестким и даже, скорей всего, в плане равноценности, более жестоким, но прямым и справедливым. И не надо забывать благородстве и такой черте, как великодушие. Были случаи, когда меня, например, по работе хотели подло подставить. Одному хватило откровенной беседы - сейчас одним из самых надежных помощников стал. Другого достаточно было вывести на чистую воду и просто обнародовать его поступок. Человек сам уволился. В более сложных случаях вмешивалась служба внутренней безопасности. Там уже, как говорится, главное, чтоб синяков не оставалось.

  • nishtyacok2019-11-21 09:34

   Привет, надо стараться отвечать правильно, не так как от тебя хотят, а по-своему, например, хотели, чтоб ты встал на табуретку, а ты ей, им по башке, а что, хороший ответ и никто не висит.

   • ОСОКІР2019-11-21 09:45nishtyacok

    Привіт. Але ж ми типу шляхетні. Повинні відповідати на зло добром. Нє?

   • nishtyacok2019-11-21 09:54ОСОКІР

    Шляхетно табуркою по кумполу! ) А нечего задумывать висения всякие! Это как это висеть, дулю з маком или дидька лисого, на выбор таким задумщикам! Всё любезно, с добром

   • ОСОКІР2019-11-21 10:04nishtyacok

  • Westwind2019-11-21 09:18

   Ну ти і фільозоф.

  • Шото список тех кто не может ответить маленький...

  Задать вопрос
  Реклама

  Опрос

  Кто виноват в ситуации по Новым Санжарам?

  ГолосоватьРезультатыАрхив
  Реклама